Aktivní filtry

 • Káva Barma Myanmar

  280,00 Kč

  Velmi malá acidita, vulkanická pěna, výborná hutnost. Chuť připomínající čokoládu. Chuťově velmi výrazná, s nízkou kyselinkou. 

 • Káva Brazilia Carmo de Minas

  260,00 Kč

  Chuťový profil této šťavnaté a výrazně aromatické kávy je velmi komplexní a v průběhu zůstává konzistentní. Její celková hloubka chuti je dána 100% podílem solitéru odrůdy Yellow Bourbon Arabica, která nám po zpracování způsobem pulped natural dává výjimečně čistou středně plnou chuť. Tato kombinace nechá částečně vyniknout svěží charakter dané odrůdy aniž by přebil sladké tóny a vhodně tak doplnil tělo s nádechem cedru a skořice.

 • Káva Brazilia Cerrado Dulce

  260,00 Kč

  Plná chuť s vyváženou sladkostí, stopami sladu, čokolády a kakaa. Aroma cereálií s chutí po pražených lískových oříšcích..

 • Káva Brazilia Jardim das...

  280,00 Kč

  Káva má skvělé kulaté tělo snoubící se s jemností. Chuť je sladká a budeme cítit tóny čokolády, oříšků a kakaa. V pozadí můžeme ucítit náznak ovoce a jahod. Acidita je velmi jemná.

 • Káva Brazilia Mogiana

  280,00 Kč

  Jemná chuť s plným tělem. Kyselost je mírná, ale citrónová. Jsou přítomny tóny citronu a karamelu s tóny ořechů.

 • Káva Brazilia Pergamino Sul...

  260,00 Kč

  Káva s příjemným vyváženým tělem, jemnou sladkou vůní s tóny čokolády a mandlí. Dlouhotrvající dochuť kakaa s mírným nádechem obilovin, povidel, burizonů a mandlí.

 • Káva Brazilia Pico Mirante

  260,00 Kč

   Chuť mandlí a nugátu, která přechází do čokolády a lískového oříšku. 

 • Káva Brazilia Senhora de...

  280,00 Kč

  Vyznačuje se velmi nízkou kyselostí, lehce oříškovou chutí a především plnou husté čokolády. Káva je mírně nasládlá.

 • Káva Burundi

  260,00 Kč

  Zrnková káva z Burundi se vyznačuje plnou vůní a harmonickou chutí se výraznější kyselostí.

 • Káva Columbia Excelso...

  260,00 Kč

  Chuť i aroma jsou velmi výrazné, se středním až plným tělem, a vyváženou hořkostí a aciditou.

 • Káva Costa Rica Hacienda...

  450,00 Kč

  Kávová farma Hacienda Sonora se nachází ve výšce 1 200 metrů nad mořem  na úpatí světoznámého sopky Poas v centrální části Kostariky. Tato káva je zpracována metodou black honey, kdy jsou zralé třešně kávovníku nadrceny a před sušením je odstraněno jen minimum dužniny. Zrna této kávy se suší po dobu 14-18 dní a každý den se odpoledne zakrývají černou plachtou, aby se udržela jejich teplota. Když jsou zrna z 80 % usušená, uchovají se na šest dní a až po té se dosuší. Tento postup zajistí rovnoměrné rozložení všech jemných chutí této kávy.V chuti této světle pražené kávy najdeme ořechy, kakao a čokoládu.

 • Káva Ecuador Galapagos...

  580,00 Kč

  Chuť intenzivní, sladká s nádechem karamelu, tóny citrusů a tabáku. Intenzivní vůně, oříšková dochuť.

 • Káva Guatemala Maragogype

  400,00 Kč

  Velmi jemná káva z vysokohorské oblasti, má lahodnou, intenzivní a zároveň harmonickou chuť s nepatrnou kyselostí, velmi obdivovaná znalci. Mezi kávami s obřími atraktivními zrnky typu maragogype tvoří absolutní špičku. Znalci často upřednostňují jejich kořenitou plnou chuť před jinými druhy. Nejlepší druh kávy se jmenuje El Pulcal. Je to výběrová odrůda vynikající kvality, má plnější a dýmovější chuť než jiné guatemalské kávy.

 • Káva Indonesia Bali

  280,00 Kč

  Pochází úpatí pohoří Kintamani je dobrá a dobře organizovaná na kvalitu.Její chuť připomíná jahodový džem, čokoládu i brandy. Hladká chuť (nízká kyselost) zemitá pachuť dodávají kávě typickou chuť.Zpracovává se metodou poloprané, používají se zrna nejlepší kvality

 • Káva Kenya

  340,00 Kč

  Je řazena k nejkvalitnějším světovým arabikám. Pěstuje se ve vysokých nadmořských výškách. Nabízí širokou škálu chutí závislých na stupni pražení - chuť citrusů, sladkých třešní, pomeranče, mandarinek a jasmínu. Vše se zde krásně prolíná s výbornou aciditou a sladkostí. Již tak perfektně balancovanou kávu doplňuje obdivuhodná sametovost až hebkost. Unikátní káva čistým profilem, která je velmi příjemná a chuťově bohatá. Prostě plantážní káva špičkové kvality. Domorodí Keňané věří, že je ve zdejší kávě ukryta lví síla, žirafí elegance a gepardí rychlost.

 • Káva Malawi Mapanga AA

  260,00 Kč

  Malawi patří k nejmenším africkým zemím produkujícím kávu. V kontrastu s tím je velikost a vyzrálost chuti, jež tato káva skrývá. Nepražené zrno se od ostatních odrůd kávy liší odstínem. Je zbarvená jemně do modra, proto jej Malawijci srovnávají se hřbety rybek. Tato káva je často přirovnávána ke kávě keňské. Tato káva se rozvine do lahodných nasládlých odstínů, a proto je známa pro svoji plnou živou chuť a velmi výraznou vůni

 • Káva Mexico Maragogype

  400,00 Kč

  Kávové zrno o třetinu větší než obvyklá kávová zrna. Chuťově vyvážená káva. Není hořká, je mírně nakyslá, chutná slabě po ovoci a je příjemně harmonická. Střední pražení. Špičková kvalita, káva je sladká, vyvážená, s lehkou aciditou. Příchuť můžeme popsat jako ovocnou. Tato stoprocentní arabika má skvostně hladkou, krémově soudržnou a jemnou pěnu.

 • Káva Nepal Mt. Everest Supreme

  700,00 Kč

  Káva s dobře vyváženým poměrem jemné kyselosti a hořkosti, jemná nasládlost a slanost. Vůně jasmínu, citrusových plodů a lískových ořechů, navíc jemná vůně koriandru a čerstvé růže.

 • Káva Nicaragua Maragogype

  400,00 Kč

  Odrůda Maragogype je charakteristická svými obřími zrny. Tato káva má velmi intenzivní aroma, plnou a bohatou chuť. Lehce ovocná chuť doprovázená tóny ořechů a mandlí. Ve velmi intenzivní a dlouhotrvající dochuti můžeme cítit hořkou čokoládu a černý rybíz

 • Káva Panama La Esmeralda

  500,00 Kč

  Vynikající jednodruhová káva, pěstovaná v nadmořské výšce 1650m n.m. v oblasti Boquete provincie Chiriqui, na jihozápadě Panamy.

  Jde o  produkci z farmy La Esmeralda rodiny Peterson, z oblasti Jaramillo, kterou rodina přejmenovala na Pequena Suecia (malé Švédsko).

  Káva se vyznačuje citrónově-květinovou chutí, s výrazným aroma a velmi šťavnatým tělem.

 • Káva Papua New Guinea Sigri

  280,00 Kč

  Káva je kvalitní arabika tmavě šedozeleného zbarvení zelených zrn, vyrovnané velikosti. Chuť je jemná s hlubokou vůní, kulatým tělem a slabší aciditou. Káva je trochu zemitá s chutí kořeněné čokolády a lehkým nádechem tabáku, komplexitu dorovnává lehká ovocnost a podtóny karamelu.

 • Káva Peru

  260,00 Kč

  Káva z Peru se vyznačuje vyváženou chutí a vkusnou kyselostí. Chuť je harmonická, jemně čokoládově zabarvená. Nádech jemné acidity v ústech mizí překryt příjemně dlouhou hořkou dochutí. Velká část produkce peruánské kávy se dodává na trh jako "biokáva".

 • Káva Uganda Bugishu

  260,00 Kč

  Nejlepší ugandská káva se pěstuje podél keňské hranice kolem Bugishu a hory Elgon. Tato káva má jemnou, harmonickou a velice bohatou chuť s velice jemnou kyselostí. Je to káva s velkou budoucností. Profil chuti: zralé ovoce a mléčná čokoláda.

 • Káva Zambie

  280,00 Kč

  Jedná se o kávu velmi dobré kvality, což označují písmenka AA. Je jemnější než káva z Keni, ale vyžaduje silnější pražení, při kterém se rozvine její plná a bohatá chuť. Káva je jemně nakyslá s harmonickou chutí bez hořkosti.

 • Káva Zimbabwe

  280,00 Kč

  Zimbabwská káva je „kafíčko“ labužníků. Káva se začala v Zimbabwe pěstovat v 60. letech, když zde jihoafričtí farmáři založili první plantáže. Kávová produkce země se koncentruje poblíž hranic s Mozambikem. Káva se vyznačuje jemnou a čistou chutí s ovocným nádechem. Jedná se o africkou kávu vysoké kvality. Vyžaduje střední až silnější pražení, při kterém se rozvine jeho bohatá chuť s jemnou nakyslostí.