Káva Brazilia Cerrado Dulce

260,00 Kč
S DPH

Plná chuť s vyváženou sladkostí, stopami sladu, čokolády a kakaa. Aroma cereálií s chutí po pražených lískových oříšcích..

Množství
Mletí
Počet

Mikroregion Carmo De Minas poblíž města Carmo je součástí subregionu Serra da Mantiqueira, Sul de Minas. Úrodná sopečná půda, vysoké nadmořské výšky a převládající sluneční světlo propůjčují kávě výrazný terroir, což z něj činí špičkového konkurenta v soutěžích kvality kávy, jako je například ocenění Cup of Excellence.

Vzhledem k tomu, že se výrobci kávy začali v Brazílii zaměřovat na kvalitu nad kvantitou - což je v Brazílii poměrně vzácné - společně a individuálně zvýšili zpracovatelskou infrastrukturu a začali pěstovat kávové odrůdy vyšší kvality, které, i když dávají méně na strom, odměňují vynikající kvalitou a intenzitou. Kromě toho se pěstitelé v této oblasti rozhodnou pro vyšší pracovní náklady selektivní sklizně, aby získali další stupeň kvality, který je nezbytný pro chuť.

Vzhledem k těmto snahám se stále více vyhledává speciální káva z Carmo de Minas, která je pro svůj komplexní chuťový profil, karamelovou sladkost a velkou kyselou kyselost stále více vyhledávaná.
125

Parametry

Země původu
Brazílie

Specifické reference