Káva Brazilia Carmo de Minas

260,00 Kč
S DPH

Chuťový profil této šťavnaté a výrazně aromatické kávy je velmi komplexní a v průběhu zůstává konzistentní. Její celková hloubka chuti je dána 100% podílem solitéru odrůdy Yellow Bourbon Arabica, která nám po zpracování způsobem pulped natural dává výjimečně čistou středně plnou chuť. Tato kombinace nechá částečně vyniknout svěží charakter dané odrůdy aniž by přebil sladké tóny a vhodně tak doplnil tělo s nádechem cedru a skořice.

Množství
Mletí
Počet

Mikroregion Carmo De Minas poblíž města Carmo je součástí subregionu Serra da Mantiqueira, Sul de Minas. Úrodná sopečná půda, vysoké nadmořské výšky a převládající sluneční světlo propůjčují kávě výrazný terroir, což z něj činí špičkového konkurenta v soutěžích kvality kávy, jako je například ocenění Cup of Excellence.

Vzhledem k tomu, že se výrobci kávy začali v Brazílii zaměřovat na kvalitu nad kvantitou - což je v Brazílii poměrně vzácné - společně a individuálně zvýšili zpracovatelskou infrastrukturu a začali pěstovat kávové odrůdy vyšší kvality, které, i když dávají méně na strom, odměňují vynikající kvalitou a intenzitou. Kromě toho se pěstitelé v této oblasti rozhodnou pro vyšší pracovní náklady selektivní sklizně, aby získali další stupeň kvality, který je nezbytný pro chuť.

Vzhledem k těmto snahám se stále více vyhledává speciální káva z Carmo de Minas, která je pro svůj komplexní chuťový profil, karamelovou sladkost a velkou kyselou kyselost stále více vyhledávaná.
124

Parametry

Země původu
Brazílie

Specifické reference